Лікарня

Препарати

Опитування

Який розділ сайту АІС Вам подобається?
 

Хто на сайті

На даний момент 12 гостей на сайті
blog clocks бесплатные часы для сайта
ВУ конференція 15-16 червня 2016 року в СумДУ Друк E-mail

Вельмишановні колеги!

15-16 червня 2016 року в СумДУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інфекційні хвороби в практиці лікаря - інтерніста: сучасні аспекти» і пленуму Асоціації інфекціоністів Сумщини. У рамках конференції проведено секцію молодих вчених.

Програма конференції.

Матеріали конференції. 

Всеукраїнська науково-практична конференція та пленум Асоціації інфекціоністів Сумщини
 «Інфекційні хвороби в практиці лікаря інтерніста: сучасні аспекти» Суми, 15-16 червня 2016 року)
 
    Відповідно до Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, що проводитимуться у 2016 році Міністерством охорони здоров’я України, НАМН України, 15-16 червня 2016 року в Сумському державному університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інфекційні хвороби в практиці лікаря-інтерніста: сучасні аспекти».
    У форумі прийняли участь більш ніж 200 фахівців лікувально-профілактичних закладів області різних спеціальностей (організатори охорони здоров’я, інфекціоністи, терапевти, педіатри, лікарі загальної практики-сімейної медицини, спеціалісти профілактичної медицини), науковці медичної (МОЗ і НАМН України) та немедичної галузей, а також фахівці з Києва, Харкова, Львова, Луцька, Чернівців, Тернополя, Сум.
    Відкрив конференцію голова Асоціації інфекціоністів Сумщини, завідувач кафедри інфекційних хвороб Сумського державного університету, д-р мед. наук, професор М. Д. Чемич, який відмітив, що основною метою конференції є вдосконалення діяльності галузі з діагностики, лікування та профілактики інфекційних хвороб.
   З вітальним словом та побажаннями  плідної  роботи  до учасників форуму звернулася заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації  Н. А. Лисенко, яка відмітила, що інфекційна служба області – одна з тих, у роботі якої спостерігається тісний взаємозв'язок з науковцями Сумщини та фахівцями іншіх установ. Їх спільні зусилля спрямовані на профілактику інфекційних захворювань, попередження інвалідизації населення, забезпечення незнижуючого рівня надання спеціалізованої медичної допомоги, посилення кадрового потенціалу, підвищення рівня знань медичних працівників області з питань клініки, діагностики і лікування інфекційних хвороб. Наслідком такої взаємодії є ряд позитивних зрушень, що відмічаються в регіоні протягом останнього часу.
   У ході роботи конференції розглянуто актуальні питання сучасної клініки, діагностики, лікування, профілактики інфекційних і паразитарних хвороб. На пленарному засіданні представлено 17 доповідей, з яких 1 в режимі відеоконференції. На секційному засіданні заслухано 14 доповідей. Крім того до уваги учасників конференції було представлено 9 стендових доповідей.
   Спеціалісти, які брали участь у конференції, отримали цінний досвід. Окрім надзвичайно великої кількості інформації щодо сучасного стану проблеми, учасники зібрання мали змогу безпосередньо поспілкуватись з колегами та обмінятись досвідом.
У межах конференції відбулись пленум Асоціації інфекціоністів Сумщини (АІС) та нарада районних спеціалістів зі спеціальності “Інфекційні хвороби”. Заслухано звіт голови АІС професора М. Д. Чемича про роботу та здобутки протягом року, звіт ревізійної комісії.
 
Заслухавши та обговоривши доповіді, учасники конференції дійшли наступних висновків:
1          Процеси  глобалізації у світі супроводжуються зростанням захворюваності на інфекційні та паразитарні захворювання, виникненням нових невідомих раніше захворювань із високим епідемічним потенціалом, що становлять загрозу їх швидкого планетарного поширення.
2          Існуючі міфи щодо зниження захворюваності населення України на інфекційні та паразитарні хвороби, є проявом недосконалості організації системи епідеміологічного нагляду. Довготривала реорганізація державної санітарно-епідеміологічного нагляду, невідповідність матеріального забезпечення лабораторного блоку для індикації патогенних біологічних агентів у біологічних і абіотичних об’єктах не дозволяють адекватно оцінити епідемічний стан території та населення України.
3          Епідемія грипу 2015-2016 років з високим рівнем летальності (0,58 % серед дорослих) ще раз продемонструвала актуальність цієї інфекції та показала, що ігнорування проблеми може привести до тяжких клінічних та епідемічних наслідків.
4          У сучасний час крім традиційних схем терапії вірусних гепатитів, інфекційних діарей, гострих респіраторних захворювань, хвороби Лайма, гострих кишкових інфекцій відкриваються нові перспективи у лікуванні пацієнтів.
5          Стан епіднагляду за поліоінфекцією в області потребує вдосконалення.
6          Інфекційний ендокардит є серйозною загрозою для життя хворих, особливо працездатного віку. На сучасному етапі змінилась тактика терапії і принципи ведення хворих на інфекційні ендокардити.
7          Профілактика гельмінтозів – одне з найважливіших медичних завдань. Воно може бути вирішене при одночасному виконанні комплексу заходів, основними компонентами якого вважаються своєчасне виявлення, ефективне лікування інвазованих гельмінтами осіб та адекватні гігієнічні заходи.
 
Прийнято рішення науково-практичної конференції для впровадження в практику лікувально-профілактичних закладів області:
1 Докласти максимальних зусиль для збереження матеріально-технічної бази та кадрового потенціалу інфекційної служби області. Впроваджувати моделі оптимізації надання медичної допомоги хворим на соціально-значимі захворювання шляхом об’єднання ресурсів інфекційної (у т.ч. центру боротьби зі ВІЛ/СНІДом), шкірно-венерологічної, фтизіатричної, імунобіологічної служб.
2 Відповідно до соціально-економічних і санітарно-епідеміологічних умов, що склалися у Сумській області, прикладати максимальні зусилля щодо створення необхідних умов для надання спеціалізованої допомоги інфекційним хворим, та зниження інвалідності і смертності.
3 Забезпечити постійне вдосконалення системи післядипломної підготовки кадрів з питань інфектології (конференції, тренінги, тематичні курси, передатестаційні курси, курси інформації та стажування тощо).
4 Підтримати пропозицію Всеукраїнської асоціації інфекціоністів, щодо передання атестації лікарів, громадським лікарським товариствам.
5 Оптимізувати якість надання допомоги інфекційним хворим за рахунок впровадження сучасних технологій у діагностиці і лікуванні. Ввести в лікувальну практику нові високоефективні засоби ентеросорбції, в діагностику гострих кишкових інфекцій – швидкі тести.
6 Забезпечити дотримання стандартів епідеміологічного нагляду за поліомієлітом, а саме: виявлення хворих з підозрою на гострі в’ялі паралічі на рівні не нижче 3 на 100 тис. дітей до 15 років та достатнього обсягу обстеження об’єктів довкілля.
7 Запровадити на регіональному рівні систему дозорного епіднагляду за грипом та гострими респіраторними інфекціями.
8 Приймати участь у проведенні спеціальних наукових досліджень в області інфектології.

Проект рішення затверджений одноголосно учасниками науково-практичної конференції. 

 
Вгору
© Всі права захищено 2019 АСОЦІАЦІЯ ІНФЕКЦІОНІСТІВ СУМЩИНИ
При використанні матеріалів сайту посилання на головну сторінку обов'язкове